tulimymamy

malelogo-2

Wakacyjna Akademia Tulimy Mamy

Zapraszamy na Wakacyjną Akademię Tulimy Mamy – projekt skierowany do wszystkich kobiet (tych w ciąży, przed ciążą i po ciąży – które są zainteresowane tematyką warsztatów) z powiatu cieszyńskiego. 

Projekt ma na celu zorganizowanie warsztatów z wiedzy okołoporodowej. 

Nieformalny ruch społeczny kobiet Tulimy Mamy to nowa ogólnopolska inicjatywa działająca dla poprawy systemu usług okołoporodowych. 

Akademia Tulimy Mamy to portal edukacyjny dla kobiet w okresie okołoporodowym
(akademiatulimymamy.pl). Projekt realizowany we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Cieszynie. Wakacyjna Akademia Tulimy Mamy jest poszerzeniem ww. kampanii o działania stacjonarne w gminach miejskich i wiejskich obszaru powiatu cieszyńskiego.

Zapraszamy na warsztaty!

Śniadanie na trawie – poznaj Tulimy Mamy

16 LIPCA
Godz. 10:00 – 14:00
Tereny zielone koło Wieży Piastowskiej w Cieszynie

Zapraszamy mamy, ojców i dzieci na piknik połączony ze spotkaniem na temat Wakacyjnej Akademii Tulimy Mamy. Przeprowadzimy wstępną rekrutację na bezpłatne warsztaty w ramach Akademii.

Zapewniamy coś pysznego na ząb. Czekamy na Was w godzinach 10:00 – 14:00.

Warsztaty laktacyjne

27 SIERPNIA
Godz. 10:00 – 13:00

Dom Przyrodnika; plac prof. Wiktora Wawrzyczka; 43-419 Hażlach

Warsztaty laktacyjne skierowane do kobiet w okresie okołoporodowym oraz ich partnerów. Podczas warsztatów pokażemy m.in.: jak wygląda prawidłowa pozycja do karmienia, jak uniknąć najczęstszych problemów w czasie laktacji, rozprawimy się z mitami w kontekście karmienia naturalnego, wskażemy na zalety karmienia piersią i podpowiemy, jaki sprzęt sprawdza się w czasie laktacji.

Prowadząca: Olga Vitoš – doula, Certyfikowany Doradca Laktacyjny, instruktorka hipnoporodu, Strażniczka Rodzić po Ludzku na Śląsku.

WARSZTATY MAKSYMALNIE DLA 20 OSÓB. BEZPŁATNE. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
tulimymamy@gmail.com

Warsztaty fizjoterapii uroginekologicznej

25 WRZEŚNIA
Godz. 10:00 – 13:00

Dom Przyrodnika; plac prof. Wiktora Wawrzyczka; 43-419 Hażlach

Warsztaty skierowane do kobiet w okresie okołoporodowym, kobiet z dysfunkcjami miednicy mniejszej, kobiet w okresie menopauzalnym i kobiet, które chcą zgłębić powyższy temat. Podczas warsztatów zlokalizujemy, zmiękczamy, rozciągniemy, wzmocnimy i rozćwiczymy różne grupy mięśni dna miednicy. Omówimy, jakie mogą powstać dysfunkcje związane z tym obszarem i jak im zapobiegać. Miednica to kobiece centrum dowodzenia. Prosimy, by zabrać na warsztaty wygodny strój sportowy.

Prowadząca: mgr Natalia Lekacz – fizjoterapeutka z ponad 10-letnim doświadczeniem w zawodzie. Ukończyła szereg kursów z zakresu uroginekologii.

WARSZTATY MAKSYMALNIE DLA 20 OSÓB. BEZPŁATNE. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
tulimymamy@gmail.com

Warsztaty: prawa kobiet w okresie okołoporodowym

Godz. 10:00 – 13:00
Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie (ul. Przykopa 20)

Prowadząca: Maria Godlewska – radczyni prawna. Tytuł uzyskała po odbyciu aplikacji radcowskiej w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Praktyki odbywała w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Centrum Praw Kobiet. Od 2017 roku prowadzi swoją własną kancelarię prawną. Do Fundacji Rodzić po Ludzku dołączyła ponad rok temu, aby wspierać zespół pod kątem działań rzeczniczych, w zakresie poradnictwa oraz obsługi instytucjonalnej.

WARSZTATY MAKSYMALNIE DLA 20 OSÓB. BEZPŁATNE. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
tulimymamy@gmail.com

Partnerzy:

Powiat Cieszyński
pobrany plik (1)
1920x810

Działanie pt. „Wakacyjna Akademia Tulimy Mamy” jest realizowane w ramach MiniGrantu FemFundu.