tulimymamy

malelogo-2

Debata Okołoporodowa w Cieszynie

19.08.2021 zostanie zorganizowana w Cieszynie Konferencja Okołoporodowa.

Celem Konferencji jest poprawienie opieki okołoporodowej w powiecie cieszyńskim, ale także zainicjowanie rozmów na skalę ogólnopolską w kwestii problemów w opiece okołoporodowej.

Skupiamy się na zwiększeniu dostępności poradnictwa laktacyjnego oraz wizyt u fizjoterapeuty uroginekologicznego. Ważnym aspektem jest również rozmowa na temat dostępności gabinetów ginekologicznych z podpisaną umową z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ale nie tylko. Poruszymy wiele aspektów związanych z opieką okołoporodową.

Program

Konferencję rozpocznie happening na rynku w Cieszynie, podczas którego kobiety przeczytają autentyczne historie porodowe (negatywne i pozytywne). Happening ma odbyć się w tym samym czasie również w innych polskich miastach (jeśli chcesz u siebie w mieście zorganizować wystąpienie, napisz do nas, udostępnimy Ci instrukcję – tulimymamy@gmail.com).

Następnie w Domu Narodowym spotkamy się z przedstawicielami lokalnych samorządów oraz osobami decyzyjnymi w skali ogólnopolskiej. Po wystąpieniu specjalistów z zakresu tematyki okołoporodowej, nastąpi dyskusja.

O Tulimymamy

W razie pytań odnośnie samej Konferencji, prosimy pisać na maila tulimymamy@gmail.com.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *